Jdi na obsah Jdi na menu
 


BRAZÍLIE 2006

      Nebudu tady psát žádné přesné informace, jako v kolik jsme vstávali, kdy a jak dlouho jsme někam jeli, kolik kde co stálo atd. Sice jsme si tyto data zapisovali, ale  všechno se může časem měnit, tak abych vás nemátl. My jsme také čerpali informace z průvodce vydaného v roce 2006 (Lonely Planet) a pak jsme se divili, že nám docházejí peníze. Ale musím uznat, že jinak výborně posloužil.  

  Obrazek  

   Z Prahy jsme odlétali se společností KLM 4.žáří 2006  ráno. Po přestupu do většího letadla v Amsterodamu na nás čekal téměř 12.hodinový přelet Atlantiku. Celý let nás provázelo skvělé počasí, tak jsme mezi svačinkami a pitím mohli sledovat, co se děje pod námi. Mraky se odrážely na rozvlněné hladině oceánu a občas byla vidět nějaká ta loď, ale i nad pevninou bylo na co se dívat. Jak to ale vypadalo v letadle po přistání, to už by byla jiná kapitola. Někteří lidé jsou prostě jedním slovem prasata. To bych ale urážel zvířátka.

Obrazek

V Sao Paulu jsme strávili několik prvních dní u strýčka Františka. Sice jsme se do té doby naživo neviděli, ale poznali jsme se hned. Naložil nás na letišti do auta a jeli jsme k němu domů.  ObrazekBydlí poblíž "hadího" institutu Butantan,tak jsme měli první cíl naší cesty jasný. Prošli jsme si celý areál všetně muzeí. Odpoledne jsme vyrazili "do města". Ještě že na nás měl František dost času. Ukázal nám místa, kam asi moc turistů nechodí. Bloudit po městě lidnatějším než celá ČR ... to by nebylo nic moc. ObrazekSe štěstím jsme sehnali kartuši k vařiči, vyměnili nějaké peníze a vyvezli se podívat na vyhlídku budovy BANESPA. Pohled byl děsivý. Kam až oko a dalekohled dohlédl, samý mrakodrap a mezi nimi ulice plné lidí a aut. Pro zpestření ukázka policejního zásahu pod jedním z mostů a už raději na večeři "s terčíky".

     Obrazek Noční autobusový přejezd ze Sao Paula do Curitiby se společností Cometa byl pohodový. Polštářek, deka a svačinka na cestu, to se u nás nevidí. Ráno bylo opět chladnější, tak jsme byli docela rádi, když otevřeli budovu vlakového nádraží, odkud odjíždí Serra Verde Express. Jízdenka sice nebyla nejlevnější, ale zato jsme se dostali až do Paranaguá. Na cestu jsme dostali krabičku s mapou trasy plnou sušenek a plechovku pití. ObrazekCestou nás průvodkyně s mikrofonem v ruce upozorňovala na krásy přírody kolem. Koleje vedou pralesem a rychle se svažují cestou k pobřeží. Po příjezdu do Paranaguá jsme zašli na místní specialitu - barreado.Večer jsme poseděli u pivka za doprovodu brazilské reprodukované hudby před hotelem a obdarovali malého čističe bot sušenkou, kterou měl hned v sobě, málem i s obalem.

Ráno jsme snídali až na lodi cestou na „medový“ostrov Ilha do Mel. ObrazekPár skákajících delfínů v dálce nás společně s racky a dalšími ptáky doprovodili na klidný ostrov bez aut a motorek. Tady se musí po svých, nebo na kole. Po krátké koupeli v Atlantiku jsme se vraceli zpět na pevninu.

     Potřebovali jsme stihnout autobus dál, na jih od Florianopolis. Dorazili jsme na Praia do Rosa, kde je základna pro pozorování velryb jižních. ObrazekUž z terasy základny jsme uviděli první ploutve. Po krátké konverzaci „rukama nohama“ a anglicky z jednoho z nich vypadlo, že má babičku v Maďarsku. Tak to jsme skoro jako krajani. Rázem byla z nedělní ceny cena běžná pro všední den. Naložili nás do dodávky a odvezli několik km do Garopaby, odkud jsme vypluli mezi krásné obry. Když nám do dna lodi jedna rozverná Baleia Franca do sul plácla ploutví, tak i profíkům na chvíli spadla brada. Večer jsme strávili na pláži ve společnosti dvou pejsků a nechali doznívat krásné vzpomínky z báječného setkání.Obrazek Ráno snídaně, koupel, zbalit pár švestek, rozloučit se s majitelkou Albergue Dinda Rosa Patricií a její malou jezevčicí Olivií, a pěšky na bus. Měli jsme docela kliku. Zastavila nám velrybářská dodávka a ušetřili nás od několika km pěšky v hrozném vedru na autobusovou zastávku.

     Další cíl naší cesty jsou vodopády Iguacu. V autobusu byl dostatek času se krásně prospat. Jen klidu tolik nebylo. Pár „malejch nevychovanejch smradů“ dalo pokoj, až když na ně Madla spustila pěkně česky. Ve městě Foz do Iguacu jsme se moc nezdržovali a hned se posunuli pomocí místní dopravy blíž k vodopádům do Albergue Paudimar Campestre. Chvíli jsme čekali než upraví pokojík, protože se na sezónu teprve připravovali. ObrazekOdpoledne jsme navštívili „ptačí“ park Parque das Aves. Jsou to ohromné voliéry, vybudované přímo v pralese. Všude kolem je bezpočet druhů ptáků a pohladit si třeba tukana (to byl můj sen) netrvalo nijak dlouho. A když na sebe necháte usedat překrásné ary - to je taky zážitek. U vstupní brány parku, poblíž vjezdu k vodopádům, posedávají indiáni se svými výrobky na prodej.

      Prohlídku vodopádů jsme začali z Argentiny. Přes Puerto Iguazú jsme se dostali ke vstupní bráně. ObrazekMinivláčkem jsme dojeli téměř až ke Garganta do Diablo. Prošli jsme se po chodnících zbudovaných v různých úrovních vodopádů, viděli jak se nosálové snaží dostat do odpadkových košů, spoustu ještěrek a ptáků. U jedné ze společností jsme si zaplatili atrakci. ObrazekSafari a následnou plavbu motorovým člunem proti proudu řeky Iguacu, s nájezdy do peřejí a pod padající masu vody několika menších vodopádů.

      Protože jsme pohodáři, prohlídkou hydroelektrárny Itaipu jsme ztratili téměř celý den. Po zhlédnutí expozice a reklamního filmového dokumentu jsme nasedli do klimatizovaných autobusů a jeli na prohlídku toho monstrózního vodního díla. ObrazekProtože si tady vedou evidenci návštěvníků, tipovali jsme si kolikátí že asi jsme češi. Poslední vyvěšená čísla byla stará pouze několik dní, tak jsme zřejmě nebyli daleko od pravdy. Jako správní vodáci jsme se chtěli podívat na slalomový kanál v areálu, kde se pojede příští MS. Nic z toho ale nebylo. Dozvěděli jsme se, že i když tam byli vidět slalomové branky, kanál slouží jako rybí přechod a pouze občas se tu jezdí závody.

      Další propršený den jsme prolenošili. Někdo spal, někdo hrál kulečník, stolní fotbal nebo hru, do té doby nám neznámou. V baru u bazénu jsme se najedli, dali pár piv a byl večer. Do Paraguaye, města Ciudad del Este jsme se vydali cíleně za koupí dalekohledu, který jsme zapomněli doma. V otevřené restauraci jsme poobědvali maso, fazole atd. Město je sice jen přes řeku Paraná, ale je to opravdu jiná země. Nakoupili jsme si tady od indiánů dárečky pro kamarády a po chvíli smlouvání s taxikářskými naháněči odjeli do kempu.Obrazek

      Málem bych zapomněl na Martína. Vyrazil z Kolumbie na kole a už několik měsíců tráví v sedle po jihoamerických zemích. Potkali jsme ho v kempu v kuchyňce, když do sebe cpal těstoviny. Pozornost mu určitě dělala dobře, protože před objektivem předváděl naučené pózy.

      Poslední den u vodopádů patřil výhledům z brazilského břehu. Tady se nejezdí vláčkem jako v Argentině, ale klimatizovanými patrovými autobusy. ObrazekProhlídka je skvělá z obou stran a nerad bych psal, která lepší. Stojí za to vidět všechno. Chybí nám jen pohled z ptačí perspektivy, vyhlídkový let vrtulníkem je jen otázkou peněz. Možná příště. Ještě jsme se zastavili v baru nedaleko kempu. Jeho majitele zaujala knížka "Tam za řekou je Argentina" od Zikmunda a Hanzelky i přesto, že česky neumí, chtěl jí koupit. Ráno po snídani jsme ještě nakoupili nějaké redes (houpací sítě) a odjeli naposled z kempu. Rozdělili jsme se na dvě skupinky. Plíšek s Madlou se pokoušeli do Campo Grande dostat stopem (marně), já šel s Jíťou poslat balíky a pohledy na  poštu. Nakonec jsme se po několika hodinách sešli na nádraží a pokračovali dál zase společně.Obrazek

      V Campo Grande má sídlo většina cestovních kanceláří zajišťující výpravy do Pantanalu. Ihned  u nás stáli průvodci a nutili právě tu jejich společnost. My už jsme ale měli dávno vybráno. Nechali jsme si doporučit Ecological Expeditions už na Iguacu od lidí, kteří tam byli před pár dny. Najít je bylo jednoduché. Sídlí přímo naproti nádraží. První noc v hotelu je zdarma. Dino z cestovky nás odvezl odpoledne do obchoďáku na velký nákup. Madla tam vyzkoušela s úspěchem kvalitní práci mladé stomatoložky, která jí opravila jeden neposlušný zoubek. Téměř před hotel jsme chodili na masíčko a pivko do baru s pár stolečky na chodníku.

      Další den dopoledne jsme nastoupili s dalšími klienty do mikrobusu a vypravili se za hlavním cílem naší cesty. V Mirandě jsme zastavili na jídlo a pokračovali dál, do Buraco das Piranhas. ObrazekPřeskákali jsme na korbu náklaďáčku a po prašné dálnici se řítili do kempu. Na břehu každého menšího jezírka se vyhřívaly desítky kajmanů, proto jsme byli rádi, že nás na první velmi krátkou procházku doprovázeli kamarádi pejsci. Večer jsme poseděli s „domorodci“ u ohně a byla pohoda. Noc strávená poprvé v hamakách byla příjemná.

      Ráno na nás čekala celodenní pěší výprava. První kroky za naším průvodcem Pipinhem (my si ho počeštili a byl z něj Pepíno) byly hodně nejisté. Poprvé vstoupit do vody mezi rostliny, mezi kterými by mohla být anakonda atd…to je představa. Nakonec to nebylo tak hrozné. Cestou jsme potkávali spoustu zvířat a ptáků, které bych ani neuměl pojmenovat. Ale něco určitě zmíním. Pepíno nás zarazil a začal pískat a srandovně frkat. Ze zatáčky se začaly přibližovat zvědavé vydry obrovské. Jídlo jsme si nesli s sebou, ale netušili jsme, že to maso není pro nás, ale pro piraně. Pepíno nařezal klacky, navázal vlasce s háčky a hurá na rybolov. ObrazekCo jsme si nachytali, to jsme si také snědli, Pepíno nechtěl, že pro něj není ta voda dobrá. Po jídle jsme museli přebrodit řeku, kde jsme si před tím nalovili oběd a pozorovali jakoby nehybné kajmany. Naštěstí se nám to ryby neoplácely. Další zajímavý tvor je pásovec. Plíšek ho nazval transportérem, to komické zvířátko se tak opravdu chová. Na cestě jsme si stopli náklaďáček, který nás odvezl skoro do kempu. Ještě jsme se zastavili na cachacu. Najednou nás Pepíno volá, ať jdeme za ním dozadu na dvorek.

Plazila se tam krásná anakonda, nebyl to žádný obr, tak jsem si jí šel pohladit. Až potom nám řekli, že se sem jen připlazila a že zas půjde dál. Když před ní Madla začala schovávat malé koťátko, tak se začali smát.

      Příští den začal volněji. Autem jsme se přesunuli na sever do Curva do Leque.Obrazek Dál už pěšky do opravdu přírodního kempu. V korunách stromů nad hlavou se proháněli opice, hamaky zavěšené jen tak mezi palmami a kuchyně z poskládaných cihel a plátů železa. Pepíno nám předvedl, jak z listu …. vyrobit provázek. Každému nám upletl jeden přívěšek na krk. Nám s kajmaním zubem, holkám s vybroušeným plátkem ořechu. Tady v divočině jsme zůstali spát jen my a tři chlapi, kteří se tam o všechno starají.   

      Ráno jsme vstávali tentokrát dřív. Šli jsme již za rozbřesku, všechno bylo v jiném světle.

Stali jsme se svědky narození malého telátka a už  kolem kroužili dravci. Co kdyby …? Ochutnali jsme špalík cukrové třtiny, pro mě ale vítězí s převahou cachaca - pálenka z ní. Obrazek

A co dál s načatým dnem? Tak šup do sedel! Byli jsme rádi, že to jsou dobře naučení koníčci. Potkali jsme pár gaučů, ale jim by jsme se určitě rovnat nemohli. Ani ne půl dne a já málem přestal chodit.        

      Nikam jsme nespěchali, protože nás ještě čeká noční safari. Kemp jsme opouštěli už zase na korbě Toyoty. Zastavili jsme u jezera, že nachytáme něco k večeři. Přes plot to moc nešlo, tak hop, pěkně do vody. Kajmani si nás nevšímali a piraňky jen příjemně lechtali na nohách. Ten den by jsme asi umřeli hlady. Po cestě kolem jeli gaučové na koních a jejich pes nám v klidu sebral flákotu masa připravenou na návnadu. ObrazekNa chvilku zapršelo, pročistil se vzduch a začalo se stmívat. Pepíno rozsvítil světlomet, posvítil po hladině a ze tmy se odrážely stovky párů kajmaních očí. Cestou do kempu jsme zastavili ještě mnohokrát. Kapybary, které před námi ve dne vždycky rychle naskákaly do vody, v noci v klidu zůstaly sedět na cestě a nechali na sebe svítit výkonný světlomet. Stačilo být jednu noc pryč a celé osazenstvo kempu  se úplně proměnilo.

      Po snídani jsme vlezli do plechové, motorem poháněné loďky a vypluli proti proude řeky Abobral. ObrazekTen den bylo chladněji, proto byla většina kajmanů ve vodě. Zato jsme viděli mnoho ptáků a kapybar, a k naší radosti opět i srandovní vydry. Ještě pár fotek než zase dojde baterka a naposled sedíme v kempu. Bylo to smutné loučení. Sice jsme tady byli jen pár dní, ale Pantanal nás opravdu dostal.

      Cestou do Rio de Janeira jsme se ještě zastavili u Františka v Sao Paulu, nechali si tam pár věcí a jen na lehko  pokračovali do města pod Corcovadem. ObrazekUbytovali jsme se ve čtvrti Catete a dopoledne se povalovali na pláži Flamenga, prošli se po nákupech a přes Botafogo na skok na Copacabanu. Protože nám pomalu začaly docházet peníze, na Corcovado jsme ráno vyrazili pěšky. Sice nás otravovaly davy taxikářů, ale odolali jsme a šli dál. Když už jsme se blížili k vrcholu, začal se zvedat vítr a Cristo Redentor se nám občas doslova ztrácel před očima. Večery jsme trávili v ulicích. ObrazekVšude pobíhají děti ulice, pár chudáků sbírá prázdné plechovky, na každém kroku provizorní stánky s grilem a pitím a před Palácio de Catete vystoupení školy capoeiry za doprovodu bubnů. Poslední den jsme využili k prohlídce zahrady u bývalého prezidentského sídla. Byla doslova pohádková. Setkali jsme se tam s několika postavami v kostýmech pohádkových bytostí. Ten s bubínkem nechtěně trefil Madlu do hlavy, a tak přemluvit je ke společnému fotu nebyl problém.Obrazek Autobusem jsme dojeli až k Jardim Botanico. Cestu jsme si docela užili. Dělali jsme s Plíškem na jednu malou černošku ksichtíky a ona nás za to chtěla pobavit tím, jak postupně svléká a trhá panence ručičky, nožičky a na závěr i hlavičku. Prohlídku jsme začali v místnosti, kde probíhala výstava a videoprojekce, jejíž ústřední postavou byl hudební skladatel Antonio Carlos (Tom) Jobim. Plíšek se zaposlouchal tak, že nám stačil vypít celou „petku“ caipirinhy. My ostatní mezitím posbírali pár plodů a informací o rostlinách.

    Obrazek  Do Sao Paula jsme přijeli kolem půlnoci a posunuli se metrem na Vila Madalena. Dál jsme chtěli jet autobusem, ale protože byl víkend, tak toho do oblasti Cidade Universitária moc nejelo. Šli jsme tedy těch pár kilometrů pěšky. Chvílemi jsem měl pocit, že se místní báli více než my a raději rychle přecházeli na druhý chodník. Čekal na nás poslední den. František nás vzal do budhistického kláštera, kam on sám chodí meditovat. ObrazekNavštívili jsme historické městečko Carapicuíba, jehož centrum pamatuje rok 1580. Prohlídka kostela, skanzenů a ještě zajet do Embu, nakoupit poslední suvenýry. Vybírat bylo určitě z čeho. Jsou to ulice plné krámků a stánků ve kterých někteří umělci svá díla i vyrábějí. Dají se tu koupit výrobky ze dřeva, kůže, keramiky, látek a mnoha dalších materiálů, ale hlavně nespočet obrazů. Obrazek Prostě něco jako Zlatá ulička v Praze spojená s jarmarkem. Poslední společný snímek s Františkem a už nás tady čekala jenom cesta na letiště Guarulhos, utratit poslední "Reais" a noční přelet v nepěkném počasí domů.

V neděli večer 3.října 2006 už "doma" s batohy na zádech v oblíbené hospůdce na pivečku s přáteli.

                            To by bylo asi tak všechno.

                                                                               Bobeš, Madla, Plíšek a Jíťa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hoвoe oнлaйн Kaзuно - Бoнyc кaждoмy!

(Spinkeyday, 2. 8. 2021 4:56)

Hoвoe oнлaйн Kaзuно - Бoнyc кaждoмy!
Рeгистрирyйся - зaбери свoй Бoнyс и игрaй.
нeoграничeный дeпoзит, и мoмeнтльный вывoд!
https://cahopsong.tk/help/?15561621856649

Кредиты-кредитоф

(JeffreyBrict, 1. 8. 2021 10:54)

https://www.youtube.com/watch?v=dUxXkoUzq90

Verdant artifact a substitute alternatively of honesty a possessions temperament of fixation

(StronIncut, 1. 8. 2021 4:18)

https://cutt.us/VpZrD https://gee.su/90fl3 https://qps.ru/lNHG3 https://clck.ru/WPNwf https://gee.su/RfKDz https://clck.ru/WPPCP https://gee.su/okPVu https://qps.ru/YKd0L https://gee.su/YbH6c https://gee.su/EeRGO https://qps.ru/AxOwG https://clck.ru/WPhfk https://clck.ru/WQDxp https://gee.su/xgrk2 https://qps.ru/5oFNl https://gee.su/0LUCd https://clck.ru/WRQDj https://gee.su/G3OQ6 https://clck.ru/WPTxj https://gee.su/m8A2K
https://qps.ru/Osqlw https://qps.ru/wLdrc https://clck.ru/WPq6Z https://gee.su/1KRaV https://qps.ru/erp1i https://gee.su/ZLbp8 https://gee.su/JMdDp https://qps.ru/dEvYN https://gee.su/AMD2C https://cutt.us/KmNQZ https://clck.ru/WPbrH https://clck.ru/WQ5dV https://gee.su/uvjlp https://qps.ru/O3cHY https://qps.ru/jRJSH https://clck.ru/WPdsQ https://clck.ru/WPfp3 https://clck.ru/WRF9N https://clck.ru/WPqF4 https://gee.su/N7uy0
https://clck.ru/WPZG7 https://clck.ru/WPRyc https://qps.ru/Qqwyr https://gee.su/bD1mh https://clck.ru/WPg5B https://clck.ru/WPT5r https://qps.ru/QI2qM https://gee.su/UE8IO https://gee.su/Vjwm0 https://clck.ru/WPQvL https://qps.ru/gAjw9 https://clck.ru/WPSL4 https://gee.su/h3bI1 https://qps.ru/yPQaT https://qps.ru/ifuJm https://gee.su/Dbs7U https://gee.su/yID3l https://qps.ru/GZOt1 https://gee.su/hcSbY https://qps.ru/v0Fo4

Fashionable artifact in the stimulated by upstanding beforehand

(StronIncut, 31. 7. 2021 5:35)

https://clck.ru/WPSGN https://gee.su/MF4PI https://clck.ru/WPQDK https://qps.ru/MRD2w https://clck.ru/WPnHq https://qps.ru/7poVz https://cutt.us/MzyFM https://qps.ru/EY3ZO https://clck.ru/WPnoK https://qps.ru/8NXVc https://qps.ru/suCrO https://gee.su/NmvPD https://qps.ru/LoVrl https://clck.ru/WPVjW https://gee.su/VHQWB https://qps.ru/q6z70 https://gee.su/nluwM https://gee.su/XmYs5 https://qps.ru/5dmnf https://gee.su/qtwAr
https://gee.su/F5Bxu https://gee.su/3Ndnf https://gee.su/KTVgA https://clck.ru/WPSX7 https://gee.su/WA4JE https://gee.su/Hvm5G https://qps.ru/3ITel https://qps.ru/v1NxY https://clck.ru/WQRxe https://clck.ru/WPr9y https://qps.ru/PBHh1 https://qps.ru/Bg8E3 https://qps.ru/sjUpG https://qps.ru/oMqH9 https://cutt.us/wMMbZ https://qps.ru/9Jo2w https://gee.su/eou5E https://clck.ru/WRmVE https://qps.ru/xNKoU https://clck.ru/WPkHs
https://qps.ru/N9YBi https://gee.su/m45c0 https://gee.su/svQDC https://gee.su/MrxHU https://gee.su/gubSW https://gee.su/006jM https://qps.ru/uIUTL https://clck.ru/WPfyx https://gee.su/Py6w7 https://qps.ru/f8Q7q https://qps.ru/mlwar https://qps.ru/8uH4C https://gee.su/G4Dz9 https://clck.ru/WPbzd https://qps.ru/WELXu https://qps.ru/ATgtb https://clck.ru/WQnif https://qps.ru/FYoxq https://qps.ru/g0uf5 https://gee.su/aS9uW

Mod offshoot in the concern passable in the capacity of of life

(StronIncut, 30. 7. 2021 9:48)

https://clck.ru/WPQJY https://qps.ru/L2liT https://clck.ru/WPwRS https://clck.ru/WQoB3 https://clck.ru/WPXv3 https://qps.ru/XCwqU https://cutt.us/YQqtE https://clck.ru/WPZvV https://clck.ru/WPPzf https://gee.su/0KoeO https://qps.ru/j8JeH https://qps.ru/nWbus https://qps.ru/tZ59F https://clck.ru/WPSkv https://clck.ru/WPtmo https://qps.ru/nFmid https://qps.ru/cFWvE https://clck.ru/WPXvq https://qps.ru/Bu4ZE https://gee.su/9wsDb
https://gee.su/SZ7DX https://gee.su/zH7eL https://qps.ru/mLiYX https://clck.ru/WQ4aP https://clck.ru/WPTwC https://gee.su/e5dDU https://gee.su/CKqtj https://gee.su/U0cKI https://qps.ru/jLTu0 https://gee.su/goaAj https://gee.su/PGYzQ https://gee.su/cNexK https://gee.su/oXhfL https://clck.ru/WQCVN https://clck.ru/WPT5L https://cutt.us/mCWzJ https://gee.su/soIWJ https://qps.ru/zINKZ https://gee.su/nUcCE https://clck.ru/WQCBa
https://qps.ru/H4WkO https://gee.su/lAtme https://qps.ru/urI7v https://qps.ru/TbxqZ https://clck.ru/WQ8g5 https://qps.ru/rFVLG https://clck.ru/WPpzg https://clck.ru/WPSmw https://qps.ru/v2cqI https://gee.su/QfqUj https://qps.ru/4MWsQ https://gee.su/peJWA https://cutt.us/bCgoN https://clck.ru/WPpm7 https://qps.ru/zOrbY https://gee.su/MH1em https://gee.su/ODF6L https://clck.ru/WPizn https://qps.ru/qos6K https://clck.ru/WPxf5

Modishness commodity as a service to satisfactory time

(StronIncut, 29. 7. 2021 14:55)

https://gee.su/NDjMl https://gee.su/ap2mP https://gee.su/lidCI https://clck.ru/WPVC3 https://qps.ru/A7KmW https://clck.ru/WPTuN https://gee.su/Ai72m https://clck.ru/WPQ7j https://clck.ru/WQ4Me https://clck.ru/WPWgA https://gee.su/bvn1o https://clck.ru/WPRqJ https://gee.su/XgQho https://gee.su/RV30X https://clck.ru/WQGMA https://gee.su/QHpjm https://qps.ru/6nk4N https://gee.su/s3Sb0 https://gee.su/FDLYn https://qps.ru/vZtGl
https://gee.su/ZqdG3 https://gee.su/REXuT https://clck.ru/WPQp8 https://qps.ru/e1h4y https://clck.ru/WPke2 https://gee.su/tI9lE https://gee.su/IpsHA https://qps.ru/s8WF3 https://gee.su/GSnlt https://gee.su/U2npP https://gee.su/fMj0N https://clck.ru/WQpEq https://clck.ru/WPWxz https://gee.su/Ibrpi https://qps.ru/h0WSP https://qps.ru/NcZMC https://gee.su/9FZvc https://gee.su/pjBQu https://clck.ru/WPouv https://clck.ru/WPPaf
https://qps.ru/7MSXY https://qps.ru/J0gkr https://qps.ru/PYWVI https://gee.su/VHyPG https://clck.ru/WPgTT https://cutt.us/Lkihu https://gee.su/Xd0mB https://qps.ru/d8TUY https://clck.ru/WQ2MG https://qps.ru/IY5KT https://qps.ru/1nGjC https://qps.ru/xlkVT https://gee.su/zkjJy https://clck.ru/WPqDN https://gee.su/AkFVj https://clck.ru/WPSDV https://gee.su/JmWs3 https://gee.su/4Q3rq https://gee.su/9BVnI https://gee.su/qT6xl

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3wlPWWx

(dew, 29. 7. 2021 13:34)

Quality products and drugs only here

https://bit.ly/3oZOKnO

Discover Just How The Foods You're Eating Every Day Are Making Your Fat Cells SICK

(Jessesep, 29. 7. 2021 7:08)

https://bit.ly/3y8bt5A Among your body's main fat-burning hormonal agents LOWERS when you go on a diet?

Research study has actually revealed that this essential hormone declines by as long as 50% after simply 7 days of diet programs!

The worst part is, the longer you try to diet, the even worse it obtains, which is why lots of "serial dieters" frequently battle to maintain the weight off (if they shed it in all ...).

The great news is we're mosting likely to share the nourishment tricks to ENHANCE your body's natural fat-burning hormonal agents safely and also naturally! https://bit.ly/3y8bt5A

friends, movies, fashion, actors, trends, social

(JasonNib, 29. 7. 2021 3:20)

21 year old Marine Biologist Tommy Murry from Clifford, likes to spend some time guitar, and greeting card collecting. Recently has traveled to Madriu-Perafita-Claror Valley

Current work in lieu of of acceptable time

(StronIncut, 28. 7. 2021 19:17)

https://clck.ru/WPVNF https://gee.su/9IjqL https://qps.ru/C52Gr https://qps.ru/YT6WL https://gee.su/Qq0d5 https://clck.ru/WPf6q https://gee.su/y6kf0 https://clck.ru/WPvq7 https://qps.ru/06QGD https://gee.su/8OdTA https://qps.ru/sCgu1 https://gee.su/wXYZn https://qps.ru/81t34 https://gee.su/HXZtJ https://qps.ru/SAtwM https://gee.su/O0Ddr https://gee.su/SD0wx https://qps.ru/BLsod https://clck.ru/WPboN https://clck.ru/WQ8HC
https://clck.ru/WPR8s https://qps.ru/H7TOE https://clck.ru/WQ5dD https://qps.ru/4voHI https://qps.ru/tNksP https://gee.su/Jol7B https://gee.su/sTrge https://gee.su/Yuqjv https://gee.su/mCZsH https://qps.ru/qWl4v https://gee.su/faVLG https://gee.su/IBcEN https://qps.ru/WriTB https://clck.ru/WPn5d https://qps.ru/Gz6JS https://gee.su/JAm5p https://qps.ru/YvUcu https://gee.su/U8tGv https://qps.ru/sJf70 https://clck.ru/WPSit
https://gee.su/Yy8Vz https://clck.ru/WQ9Tb https://gee.su/D036c https://gee.su/30MEg https://qps.ru/zC69d https://clck.ru/WPjXC https://gee.su/unSA6 https://gee.su/3GFkB https://qps.ru/9UQgH https://gee.su/vqQjU https://gee.su/JSbQY https://clck.ru/WPmoi https://gee.su/xrG9D https://gee.su/Bf9Iq https://clck.ru/WPmTC https://gee.su/Knm4Y https://clck.ru/WPYRR https://qps.ru/snEOo https://gee.su/6NtKl https://clck.ru/WPrA8

clothing, garments, t-shirts

(Johnnysleby, 28. 7. 2021 5:12)

Доброго времени суток

(SIMONDS0049, 27. 7. 2021 10:53)

Добрый вечер!!!

В литых стальных и чугунных изделиях могут быть выявлены наружные трещины свищи раковины и пористость. Холодный воздух попадая в помещение движется вниз. Если водитель натягивает рычаг ручника то одновременно он задействует и трос который разводит колодки в заднем колесе. Рекомендуется использовать медные трубы диаметром от 1,5 до 3,2 см. Противовесы фронтального типа присутствуют лишь у некоторых моделей. На эту тему интересный ресурс - https://arsclimate.ru/ .
Те что изготовлены с применение экструдированной технологии для таких работ не годятся поскольку имеют неразборную конструкцию. Несмотря на то что сварка палкой считается щадящим методом для нечистых металлов все же лучше очищать детали щеткой или шлифованием ржавчины и грязи. Конструкция состоит из катушек конденсаторов и полупроводников позволяющих усилить мощность небольшого оборудования. Чтобы торговать табачными изделиями нужно указать код 47. В договоре указанный срок может быть уменьшен б проверять объемы качество и периодичность оказания услуг и выполнения работ в том числе путем проведения соответствующей экспертизы в требовать от ответственных лиц устранения выявленных дефектов и проверять полноту и своевременность их устранения.
Удачи всем!

corona virus is changing the world!

(Marioexaxy, 27. 7. 2021 4:56)

Hello. And Bye.

lolita girls

(TittusAmoft, 26. 7. 2021 5:49)

lolita girls cp pthc

https://m2.tc/P91p

купить автостекло

(Donaldqwl, 25. 7. 2021 22:53)

Добрый день друзья
Ремонт скважин Ремонт скважин в Минске – это комплекс мер, направленных на восстановление работоспособности скважины и водоподъемного оборудования. Заметное уменьшение объема добываемой из скважины воды или появление в ней примесей могут вызывать разные причины.

Основные неисправности – это:

износ или повреждение погружного насоса,
забивание песком (илом) фильтра скважины,
износ и повреждение обсадных труб.
Не рекомендуем пытаться устранять эти неисправности самостоятельно, так как неумелые действия могут привести к повреждению скважины или погружного насоса. Из-за чего затраты на ремонт скважины возрастут многократно.

Стоимость ремонта скважин
Наименование работ

Цены, BYN

Поднятие и замена насоса из скважины (без материала)

от 200 руб

Поднятие и замена насоса в промышленных скважинах

от 1500 руб

Замена и ремонт элементов автоматики оборудования скважины

от 100 руб

Диагностика и ремонт старых скважин

от 100 руб

Восстановление дебита скважин

от 400 руб

Видео инспекция скважин с выездом на место

от 250 руб

Извлечение застрявших в скважинах насосов

от 230 руб

Прочистка и промывка скважин

от 230 руб

Восстановление паспорта скважины

от 70 руб

Консервация скважин

от 800 руб

Кислотная обработка скважин

Договорная

Оценка водных запасов

Договорная

Ликвидация скважины

Договорная

Этапы ремонта скважины на воду:
1 этап:
Диагностика. Выполняется обследование скважины.

2 этап:
После выявления причины неисправности, составляется план работ по восстановлению скважины наиболее подходящим методом в каждом конкретном случае.

3 этап:
После ремонта выдаётся акт выполненных ремонтных работ и рекомендации по уходу за восстановленной скважиной.

Диагностика скважины и выявление причин неисправностей
Перед тем как наметить план ремонтных работ и выяснить причины поломки, необходимо провести обследование и оценить состояние скважины. Если неисправность вызвана заиливанием и вообще попаданием посторонних примесей, то поможет обыкновенная промывка скважины. Несколько часов – и Ваша скважина снова даёт чистую воду. Если же дело серьёзнее, и повреждён фильтр либо насосное оборудование, понадобится ремонт скважины на воду.

Для обеспечения беспрерывной работы скважины, необходимо правильно её эксплуатировать, проводить регулярное обслуживание и устранять мелкие поломки своевременно, не дожидаясь когда скважина перестанет работать совсем.

Мы ценим доверие наших клиентов, поэтому наша компания “БурТехСервис” проводит регулярное техническое обслуживание пробуренных нами скважин.

На фото представлено выполнение работ по замене скважинного насоса.

LarryMab

(LarryMab, 25. 7. 2021 7:50)


Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

Čtete to - pak XEvil 5.0 opravdu funguje!

(MashaoLiz2944, 24. 7. 2021 0:06)

Čtete to - pak XEvil 5.0 funguje.

Chcete zveřejnit své promo na 12.000.000 (12 milióny!) webové stránky? Žádný problém-s novým softwarovým komplexem "XEvil 5.0 + XRumer 19.0.8"!
Blogy, fóra, desky, obchody, knihy návštěv, sociální sítě - všechny motory s jakýmkoli captcha!
XEvil také kompatibilní s jakýmikoli SEO / SMM programy a skripty a může přijímat captcha z jakéhokoli zdroje. Jen to zkuste! ;)

Pozdrav, MashyLiz6292

P.S. Obrovské slevy jsou k dispozici (až 50%!) pro krátkou recenzi o Xevilu na jakémkoli populárním fóru nebo platformě. Stačí požádat oficiální podporu o slevu!

Accepted Tidings Around this product

(ivermectin prices in mexico, 22. 7. 2021 18:54)

General Message Far this outcome
https://ivermectinst.com stromectol over the counter

blog

(artículo científico, 21. 7. 2021 16:27)

Si la causa son los factores psicológicos, puede ser útil un tratamiento psiquiátrico o psicológico. En todo caso, existen medicamentos que pueden ayudar a conseguir una erección, como son los que contienen sildenafilo y tadalafilo, ambos en nuestro vademécum. No tome esta medicina en cantidades mayores o menores, o por más tiempo de lo recomendado.

https://vk.com/kupludom24

(Bobbyomigo, 20. 7. 2021 16:15)

<a href=https://vk.com/kupludom24>Продам дом Красноярск


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28

následující »